Середа, 17.10.2018, 23:38

Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 138
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
 ОГОЛОШЕННЯ

ОГОЛОШЕНО НАБІР КАНДИДАТІВ НА СЛУЖБУ
В НАЦІОНАЛЬНІЙ ПОЛІЦІЇ

Головне управління Національної поліції в Полтавській області проводить конкурсний відбір кандидатів на службу в поліції.

В Чутівському відділенні поліції відкрито вакансію: 
- на посаду поліцейського сектору реагування патрульної поліції.

Базові вимоги до кандидатів:
1. Наявність освіти: повна, загальна, середня.
2. Придатність до військової служби за станом здоров’я.
Увага! Наявність служби в Збройних силах необов’язкова!!!!!
3. Для поліцейського сектору реагування патрульної поліції наявність посвідчення водія категорії "В".
4. Відсутність офіцерського військового чи спеціального звання.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити анкету на сайті Головного управління Національної поліції в Полтавській області: pl.npu.gov.ua (перейти за посиланням «ВАКАНСІЇ» - https://nabir.np.gov.ua/ ), де також можна отримати всю необхідну інформацію щодо вимог до вакансії, перспектив та етапів конкурсного відбору. 
Телефони для довідок: 
(0532) 51-75-05, (050) 40-66-414.

Прийом анкет здійснюється в період з 20 вересня по 11 жовтня 2018 року!!!!

За роз’ясненнями з питань конкурсного відбору звертатися до кадрового забезпечення Чутівського відділення поліції за адресою: смт. Чутове, вул. Полтавський Шлях, 23 А, або за телефоном://05347/9-13-08, 0509405049, 0957133402

_____________________________________________________________________________

Правління Фонду соціального страхування України затвердило нову форму заяви-розрахунку

  Полтавське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області повідомляє страхувальників (роботодавців) , що з 1 жовтня 2018 року почне діяти нова форма заяви- розрахунку для надання матеріального забезпечення застрахованим особам та окремих виплат потерпілим на виробництві.

  19 липня 2018 року правління Фонду соціального страхування України затвердило новий Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв᾿язку з тимчасовою втратою працездатності та деяких виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі-Порядок).

  Згідно з прийнятим Порядком оформлена заява-розрахунок може бути передана роботодавцем і прийнята Фондом в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису (форма заяви-розрахунку наведена в додатку 1). Крім того, Фондом запроваджуються нові підходи до обслуговування страхувальників. Із цією метою робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюватимуть попередній контроль правильності нарахування виплат та у разі виявлення помилок надаватимуть рекомендації страхувальнику щодо їх усунення ще до фінансування виплат.

  Відповідно до прийнятого Порядку запроваджується система оперативного інформування роботодавцями про здійснення виплат найманим працівникам шляхом надання до робочого органу виконавчої дирекції Фонду повідомлення. Повідомлення може бути надіслане в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису чи листом з повідомленням або надано безпосередньо до робочого органу виконавчої дирекції Фонду чи його відділення за місцем знаходження (форма заяви-розрахунку наведена у додатку 2).

  Основною метою зазначених нормативних нововведень є запобігання затримці надання застрахованим особам матеріального забезпечення а також недопущення помилок роботодавців під час нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

  Полтавське відділення управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України у Полтавській області

Нова форма заяви-розрахунку ЗАВАНТАЖИТИ

___________________________________________________________________

«Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів інформує:

У відповідності до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» Фонд соціального захисту інвалідів та його територіальні відділення надають фінансову допомогу на безповоротній основі :

Особам з інвалідністю шляхом:

- оплати вартості навчання та перекваліфікації у навчальних закладах, центрах професійної реабілітації інвалідів для здобуття професії (особам з інвалідністю, яким індивідуальною програмою реабілітації визначено професійну реабілітацію та професійне навчання);

- передплати одного друкованого періодичного видання на рік на одну особу з інвалідністю (сім'ю осіб з інвалідністю), засновником (засновниками) якого є всеукраїнська громадська організація інвалідів (особам з інвалідністю I та II групи );

- оплати протезно-ортопедичним підприємствам вартості технічних засобів реабілітації ( для осіб з інвалідністю, яким індивідуальною програмою реабілітації визначено протезно-ортопедичні вироби підвищеної складності) .

Підприємствам, організаціям громадських організацій осіб з інвалідністю для:

- здійснення заходів щодо фізкультурно-спортивної реабілітації осіб з інвалідністю, створення умов для занять фізичною культурою і спортом (за поданням Національного комітету спорту інвалідів);

- технічного оснащення діючих робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю;

- створення на робочому місці особи з інвалідністю належних санітарно-гігієнічних, виробничих і технічних умов згідно з індивідуальною програмою реабілітації інваліда;

- технічного переоснащення виробництва з метою створення додаткових робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю;

Роботодавцям :

- надання дотації на створення спеціальних робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, які зареєстровані у державній службі зайнятості як безробітні;

- надання підприємствам, установам та організаціям, у тому числі підприємствам, організаціям громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичним особам, які використовують найману працю, цільової позики (на поворотній основі із строком повернення до трьох років) на створення робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю.

 

Більш детальну інформацію, бланки заяви, а такою юридичну консультацію можна отримати у Полтавському обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів за адресою : м. Полтава, вул. Європейська, 49 або за телефоном 56-36-23».

________________________________

БЕЗПЕКА НА ВИРОБНИЦТВІ – НЕ РАЗОВА АКЦІЯ!

 • польові роботи на аграрних підприємствах. Підходять до завершення роботи по збиранню ранніх зернових. І майже одночасно розпочато посів озимих культур. Це є специфікою сільськогосподарської галузі. Сьогоднішні технології виконання посівних робіт передбачають використання мінеральних добрив, протруювачів насіння та інших хімічних речовин, без яких не можливо отримати високі врожаї зернових культур. Для шкідливих хімічних речовин встановлено гранично допустимі концентрації в повітрі робочої зони і в атмосферному повітрі. Гранично допустимі концентрації шкідливих речовин у повітрі робочої зони – це такі концентрації, які при щоденній восьмигодинній дії на працюючих усього робочого стажу не викликають у них захворювань або відхилень у стані здоров’я, що виявляються сучасними обстеженнями, безпосередньо у процесі або у віддалені строки.

Безумовно працівники, які отримали, як професійне захворювання, так і виробничі травми соціально захищені та мають право на страхові виплати відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», але за дотриманням санітарно – гігієнічних правил повинен стежити власник підприємства. Суворе дотримання гранично – допустимих концентрацій хімічних речовин в повітрі робочої зони, а також рівнів шуму та вібрації інших шкідливих для здоров’я чинників дає змогу уникнути випадків професійних захворювань серед працівників сільського господарства.

Проводячи аналіз виробничого травматизму за минулі роки, працівники Полтавського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області прийшли до висновку, що найбільш травмонебезпечною галуззю за останні 7 років була і залишашається сільськогосподарська. Хоча за 1 півріччя поточного року кількість зареєстрованих випадків травмування працівників на аграрному виробництві зменшилася, але необхідно пам’ятати, що найбільш „травмонебезпечним” в минулому році був липень та серпень, під час проведення збирання кормових та зернових культур. Керівники підприємств, фермери повинні постійно дбати про знешкодження небезпечних ризиків, які можуть виникнути в період збирання врожаю 2018 року.

Під час виконання збиральних робіт власники підприємств забезпечують не тільки технічні а і організаційні заходи.

При виборі способу збирання зернових, зернобобових та круп’яних культур перевагу слід надавати технологіям, які мають вищу надійність і безпеку технологічного процесу

Запасні ножі збиральних машин необхідно зберігати в дерев’яних чохлах на польовому стані. Як виняток допускається зберігання запасного ножа на жатці в безпечному місці та захищеному стані.

Під час роботи в полі і руху по дорогах нікому, крім комбайнера, не дозволяється знаходитися на зернозбиральному комбайні.

Не дозволяється перебування людей у кузові автомашин або тракторного причепа при заповненні їх зерном, а також при транспортуванні продукту до місця складування.

Для зниження негативної дії низькочастотних коливань (вібрації) машин на організм комбайнера й поліпшення технологічних показників напрям косовиці повинен співпадати з напрямком оранки і бути впоперек або під кутом до напрямку посіву.

Комбайн слід забезпечити дерев’яними лопатами для проштовхування „завислого” зерна в бункерах до вивантажувального шнека.

Під час переїздів вивантажувальні шнеки та інші робочі органи збиральних машин повинні буи переведені в транспортне положення. Дистанція між машинами має бути при переїздах не менше 50 м.

 • деяких випадках збирання зернових відбувається з одночасним подрібненням і збиранням соломи та полови в причепні транспортні засоби. Під час цього процесу потрібно забезпечити:

- обладнанням зернозбиральних комбайнів і транспортних засобів автоматичною зчіпкою, яка дозволяє здійснювати від’єднання наповненого причепа і приєднання порожнього під час руху агрегата без участі допоміжних працівників;

- погодження траекторії та швидкостей руху трактора й комбайна під час заміни причепа на ходу;

Забезпечення безпеки під час скиртування сіна чи соломи також має свої особливості.

Кількість скиртоправів, що одночаснно знаходяться на скирті, не повинна перевищувати 6 осіб, і щоб розміщувалися вони не ближче ніж 1,5 м від краю скирти;

 • при досягненні висоти скирти 2 м, навколо неї необхідно вистелити шар соломи шириною 2 м і висотою 1 м (для пом’якшення удару в разі падіння працівника із скирти);
 • скиртоправ не повинен залишатися на скирті під час перерви;
 • не дозволяється використовувати скиртоклад для підйому на скирту та спуску з неї людей;
 • при завершенні формування скирти не ній мають залишитися не більше 2 скиртоправів;
 • скиртоправи не повинні знаходитися ближче 3м від грабельної решітки під час подавання соломи (сіна) на скирту;
 • при підніманні й спуску працівників зі скирти необхідно застосовувати приставні або мотузчані драбини, які в верхній частині повинні кріпитися страхвальними мотузками з’єднаними з металевим стержнем, введеним перпендикулярно верхній площині у нижню частину скирти із зворотнього боку на глибину не менше 1 м.

На закінчення необхідно наголосити, що профілактика нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань є невід’ємною частиною комплексу заходів, спрямованих на захист людини праці.

Начальник Полтавського відділення

управління виконавчої дирекції Фонду

соціального страхування України

у Полтавській області                                                В. Артамонов

 

________________________

___________________________________________________________________________

Безпеку на жнивне поле – 2018

 

Полтавське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (далі – відділення) звертається до всіх роботодавців сільськогосподарського виробництва та фермерів, які використовують найману працю, з вимогою вжити всіх можливих заходів із недопущення виробничого травматизму під час проведення зернозбиральних робіт.

 

Нагадуємо, що сільськогосподарська галузь залишається однією з найбільш травмонебезпечних. Хоча на сільськогосподарських підприємствах кількість випадків виробничого травматизму зменшилася порівняно з попередніми роками, необхідно пам’ятати, що серед професій аграрного сектору найнебезпечнішою залишається професія тракториста. Як і раніше, польові механізовані виробничі процеси, а особливо зернозбиральні роботи із застосуванням сільськогосподарської техніки, належать до робіт з підвищеною небезпекою.

 

Керівники сільськогосподарських підприємств, фермери повинні подбати про недопущення небезпечних ризиків, які можуть виникнути в період збирання врожаю зернових культур 2018 року:

 

 • забезпечити підготовку збиральної техніки, закріпити її за працівниками, що мають відповідну кваліфікацію;
 • організувати ланки технічного обслуговування машин та на відведених ділянках обладнати місця для відпочинку працівників, майданчики для тимчасового зберігання техніки;
 • провести інструктажі з питань охорони праці та пожежної безпеки.

 

   При організації проведення інструктажу з охорони праці на робочому місці повинні враховуватися стан культури, що збирається, погодні умови, стан збиральної техніки й транспортних засобів, а також інформація про виробничі небезпеки та випадки травмування під час збирання врожаю.

 

    При виборі способу збирання зернових, зернобобових та круп’яних культур перевагу слід віддавати технологіям, які мають вищу надійність і безпеку технологічного процесу.

 

    Запасні ножі збиральних машин необхідно зберігати в дерев’яних чохлах на польовому стані. Як виняток, допускається зберігання запасного ножа на жатці в безпечному та захищеному місці.

 

    Під час роботи в полі, а також руху по дорогах нікому, крім комбайнера, не дозволяється перебувати на зернозбиральному комбайні.

 

    Не дозволяється перебування людей у кузові автомашини або тракторного причепа при заповненні їх зерном, а також під час транспортування продукту до місця складування.

 

    Для зниження негативної дії низькочастотних коливань (вібрації) машин на працюючих комбайнерів і поліпшення технологічних показників напрям косовиці повинен збігатися з напрямком оранки і бути впоперек або під кутом до напрямку посіву.

 

    Комбайн слід забезпечити дерев’яними лопатами для проштовхування завислого зерна в бункерах до вивантажувального шнека.

 

    Під час переїздів вивантажувальні шнеки та інші робочі органи збиральних машин повинні бути переведені в транспортне положення. Дистанція між машинами має бути при переїздах не менше 50 метрів.

 

    При збиранні зернових з одночасним подрібненням і збиранням соломи та полови з причепними транспортними засобами необхідно забезпечити:

 

- обладнання зернозбиральних комбайнів і транспортних засобів автоматичною зчіпкою, яка дозволяє здійснювати від’єднання наповненого причепа і приєднання порожнього під час руху агрегату без участі допоміжних працівників;

 

- погодження траєкторії та швидкостей руху трактора й комбайна під час заміни причепа на ходу.

 

   Профілактика нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань є передумовою комплексу заходів, спрямованих на захист людини праці, та є пріоритетним напрямом роботи спеціалістів відділення.

 

Начальник Полтавського відділення

 

управління виконавчої дирекції Фонду

 

соціального страхування України у Полтавській області                                                         Василь Артамонов

 

________________________________________________________________________________________________________________________

 

Розслідуванню нещасного випадку

 

на виробництві – високу якість!

 

Виробничий травматизм залишається однією з гострих соціальних проблем. Першочерговим завданням суспільства є спроба запобігти нещасному випадку на виробництві, проте, якщо він стався – потрібно вжити всіх необхідних заходів для того, щоб подібне не повторилося.

 

Важливе значення для профілактики виробничого травматизму має якісне проведення розслідування нещасних випадків, аналіз причин і розроблення заходів щодо їх усунення.

 

Аналізуючи матеріали розслідувань нещасних випадків, що були зареєстровані в Полтавському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (далі – Полтавське відділення) протягом 2017 року, можна зробити висновок, що комісії з розслідування більше уваги приділяють визначенню організаційних, технічних (технологічних) і психофізіологічних факторів, які стали причинами виникнення травмування працівників.

 

Якісне розслідування виробничої травми має важливе технічне, організаційне та правове значення. У матеріалах розслідування потрібно визначити місце нещасного випадку, хронологічно встановити події, що йому передують, описати подію в повному обсязі зі встановленням основних причин, визначити осіб, дії або бездіяльність яких стали причинами нещасного випадку.

 

Обов’язкове проведення розслідування нещасного випадку на виробництві вимагає від роботодавця Закон України “Про охорону праці” (в редакції від 19.12.2017 № 2249-VIII), а також “Порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві”, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232.

 

У технічному відношенні розслідування дає змогу вдосконалити технологію та організацію праці з точки зору безпеки.

 

З організаційного боку якісне розслідування нещасного випадку сприяє підвищенню рівня організаційно-виховної роботи на підприємстві. Це дає змогу встановити та ліквідувати прогалини в підготовці технічної документації щодо робіт, які виконуються, в організації та якості інструктажів, у контролі за безпекою робіт, а також сприяє удосконаленню підготовки кадрів.

 

У правовому аспекті всебічне розслідування сприяє об’єктивному застосуванню заходів впливу на порушників законодавства про охорону праці, а також обґрунтованому вирішенню питань, пов’язаних із відшкодуванням шкоди, заподіяної працівнику виробничою травмою.

 

Від розслідування вимагається головне – достовірність та об’єктивність. Ніхто не повинен порушувати чинне законодавство, змінювати об’єктивні висновки суб’єктивними домислами, адже людині притаманні прагнення справедливості й відчуття совісті.

 

Безкомпромісним прикладом підходу до проведення розслідування є професійний підхід до цього питання інженера з охорони праці приватного підприємства Ім. Калашника Л. Дорошенко. Випадок травмування водія В. Крахмальова було розслідувано з урахуванням вимог нормативних документів в установлені терміни. Під час розслідування комісією було з’ясовано обставини, за яких стався випадок, визначено причини травмування працівника та складено відповідні акти. На цьому керівник служби охорони праці не зупинилася. Спільно зі страховим експертом з охорони праці Полтавського відділення А. Грубичем було проведено п аналіз умов праці та стану промислової безпеки на підприємстві, яке належить до галузі сільськогосподарського виробництва. Аналіз виявив поряд із об’єктивними причинами низку недоліків в організації профілактичної роботи. Це, зі свого боку, викликало необхідність розроблення та введення в дію профілактичних заходів на підприємстві, а також вдосконалення й підвищення дієвості системи управління охороною праці.

 

Начальник Полтавського відділення

 

управління виконавчої дирекції Фонду

 

соціального страхування України

 

у Полтавській області                                   В.В. Артамонов

 

____________________________________________________________________________________________________

 

Не відкладаючи на “потім” і не рахуючись із часом: маємо за мету підвищити безпеку виробництва

 

Такою була основна думка наради-семінару з питань охорони праці у лісовій галузі Полтавського району, яка відбулася на базі ДП “Полтавський лісгосп”.

 

Ліс має свій “характер”, не прощаючи зухвальства та помилок з боку людини. Будь-яка робота у лісі має високий ступінь виробничих ризиків. У першу чергу це стосується лісозаготівлі. Тому професія лісоруба в усьому світі була й залишається однією з найнебезпечніших. Травмонебезпечними є також професії водіїв трелювальних тракторів, майстрів лісу.

 

Саме з метою запровадження й посилення дієвих заходів щодо запобігання виробничого травматизму на базі Полтавського держлісгоспу відбулася чергова семінар-нарада на тему: “Рівень промислової безпеки та охорони праці в ДП “Полтавський лісгосп”.

 

У нараді взяли участь працівники підприємства ДП “Полтавський лісгосп”: директор Андрій Барсуков, інженер з охорони праці Максим Бездільний, головний інженер Олександр Романенко, керівники лісництв, лісничі, керівники виробничих підрозділів, що знаходяться у підпорядкуванні, а також начальник Полтавського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування країни у Полтавській області Василь Артамонов.

 

Практичну частину семінару його учасники провели безпосередньо на лісосіці Борівського лісництва Полтавського держлісгоспу, де вивчали позитивний досвід лісників у створенні належних умов роботи для лісорубних бригад.

 

Під час виступу начальник Полтавського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області Василь Артамонов подякував керівнику Полтавського лісгоспу Андрієві Барсукову за відмінну організацію семінару-наради, а також за забезпечення високого рівня охорони праці на одному з найбільших економічно активних лісогосподарських підприємств району. Начальник відділення наголосив на важливості співпраці в напрямку забезпечення профілактики травматизму на всіх виробничих підрозділах для створення безпечних умов праці.

 

Також Василь Артамонов зазначив, що не завжди підприємства з високими виробничими ризиками мають у розпорядженні сучасну нормативно – правову базу, а особливо під час оновлення виробничого обладнання зразками закордонного виробництва. Йдеться, зокрема, про порядок розроблення та затвердження нормативно-правових документів щодо управління виробничими ризиками змін до діючих “Правил охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості”, що є одними з найважливіших аспектів системи галузевої безпеки. Такі документи повинні розробляти спеціалісти галузі, які якнайкраще обізнані з усіма нюансами охорони праці у лісовому господарстві, зазначали виступаючі.

 

Учасники наради наголошували також на тому, що невідкладно треба покращити систему охорону праці в структурах інших лісокористувачів, які не входять до сфери управління ДП “Полтавський держлісгосп”.

 

Учасники семінару-наради побували й у кварталі 9 Борівського лісництва, що є виробничим підрозділом Полтавського лісгоспу, де на дубово-берестовій ділянці лісорубна бригада проводила рівномірно-поступову рубку першого прийому з трелюванням лісоматеріалів на відстань у півкілометра крутим схилом. Представники Полтавського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області відмітили, що полтавські лісоруби продемонстрували високе професійне вміння виконання робіт при валці лісу із дотриманням усіх вимог безпеки.

 

Інженер з охорони праці Полтавського держлісгоспу Максим Бездільний зауважив, що заготівля і транспортування деревини – один з найнебезпечніших видів лісогосподарських робіт, особливо у гірських умовах, У зв’язку з цим в усіх лісництвах підприємства діє непорушне правило: всі працівники, зайняті на виконанні цього виду робіт, проходять щорічне навчання та перевірку знань з питань охорони праці. Кожного дня перед виходом на лісосіки проводиться обов’язковий інструктаж працівникам лісозаготівельних бригад з наголосом на правилах безпеки при звалюванні дерев, експлуатації бензопил, транспортних засобів при трелюванні деревини. Зі свого боку дирекція підприємства піклується про цілковите забезпечення своїх працівників спецодягом, усіма необхідними засобами індивідуального захисту.

 

Подібні семінари-наради є надзвичайно результативними, оскільки дають можливість перейняти позитивний досвід, усунути недоліки заради того, щоб зберег

Copyright MyCorp © 2018
Пошук
Календар
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Друзі сайту
 
Зробити безкоштовний сайт з uCoz