Субота, 23.02.2019, 15:57

Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 150
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
 ОГОЛОШЕННЯ

ПРОФІЛАКТИЧНІ МЕДОГЛЯДИ – ЦЕ НЕОБХІДНІСТЬ

    На підприємствах агропромислового сектору в зимовий період відбувається сезонне зниження виробничого напруження. Цей час необхідно використати для проведення профілактичних медоглядів працівників.

  Медичний огляд працівників має на меті визначення стану їх здоров’я, зокрема, можливості виконання ними певних трудових обов’язків, своєчасного виявлення гострих чи хронічних професійних захворювань, встановлення в разі необхідності медичних протипоказань щодо здійснення окремих видів робіт. У кінцевому результаті це дає змогу попередити професійні захворювання та виробничий травматизм, який може бути викликаний погіршенням стану здоров’я працівників.

  Відповідно до ст.169 Кодексу законів про працю України та ст. 17 Закону України “Про охорону праці” роботодавець зобов’язаний за свої кошти організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичного (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників. Роботодавець відповідає за організацію, своєчасність проходження працівниками медичного огляду.

  Обов’язкове проведення медичного огляду встановлено нормами санітарного та трудового законодавства. Чинним законодавством України передбачено перелік робіт та шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища й трудового процесу, при роботі з якими є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників (Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій затверджений наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246).

Медичні огляди є обов’язковими лише для певних категорій працівників, а саме:

- осіб, що перебувають у контакті з хворими на особливо небезпечні інфекційні хвороби, або які є бактеріоносіями збудників цих хвороб;

- працівників, зайнятих на важких роботах;

- працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці;

- працівників, зайнятих на роботах, де існує потреба в професійному доборі;

- осіб віком до 21 року.

Роботодавець, для якого чинним законодавством з охорони праці передбачене обов’язкове проведення медичного огляду для працівників, повинен:

1) організувати лабораторні дослідження умов праці з визначенням шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища та трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників;

2) визначити категорії працівників, що підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, та подати ці дані до органів Держпраці;

3) визначити список працівників, яким необхідно пройти медогляди;

4) визначити медичний заклад, який проводить медогляди.

Роботодавець несе відповідальність за непроведення обов’язкового медичного огляду, якщо це порушує:

норми санітарного законодавства;

норми законодавства про охорону праці.

Отже, роботодавець зобов’язаний проводити медичний огляд певних категорій працівників. Відповідно, рівень дієвості системи управління охороною праці на підприємстві визначається у тому числі за своєчасністю проведення медичних оглядів працівників. Це є один з вагомих профілактичних заходів із попередження виробничого травматизму та професійних захворювань. Тому завжди слід пам’ятати, що уникнення від проведення медогляду в обов’язкових випадках тягне за собою відповідальність роботодавця незалежно від галузевої належності та форми власності підприємства.

 

Начальник Полтавського відділення

управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України

у Полтавській області

Василь Артамонов

_______________________________________________________________________________

ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ

У ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ

   Військове формування механізованих військ Збройних сил України. Розміщується у місті Біла Церква Київської області. Бригада створена в 2002 році на базі 72-ї гвардійської механізованої дивізії, що у свою чергу веде історію від 72-ї гвардійської мотострілецької дивізії. З 2014 року бригада брала участь у війні на сході України у складі сил Антитерористичної операції.
   У 1992 році 72-га гвардійська мотострілецька дивізія перейшла під юрисдикцію України та увійшла до складу Збройних сил України. З'єднання отримало назву - 72-га гвардійська механізована дивізія, і зберегло нагороди та регалії попередниці. У 2002 році, в рамках загальновійськової реформи, дивізію було переформовано на бригаду.

 

 До 2017 року носила почесне найменування «Красноградсько-Київської». 23 серпня 2017 року, з метою відновлення історичних традицій національного війська щодо назв військових частин, зважаючи на зразкове виконання поставлених завдань, високі показники в бойовій підготовці та з нагоди 26-ї річниці незалежності України, указом Президента України Петра Порошенка бригаду названо на честь Чорних запорожців. 24 серпня 2017 року, на параді до Дня незалежності України, Президент України Петро Порошенко вручив бригаді бойове знамено.

Соціально-правовий захист військовослужбовців, перспективи кар’єрного росту та переваги військової служби за контрактом:
• гарантія стабільного грошового забезпечення;
• додаткові грошові виплати та винагороди (допомога на оздоровлення, підйомна допомога, матеріальна допомога для вирішення соціальних питань, за підтримку високої бойової готовності тощо);
• можливість служби у миротворчих підрозділах за кордоном;
• якісне безкоштовне медичне обслуговування;
• можливість отримання заочної освіти під час служби;
• право на отримання заочної вищої освіти за рахунок Міністерства оборони після підписання другого контракту;
• щорічна відпустка від 30 днів, тривалість якої зростає зі збільшенням вислуги, крім щомісячного грошового забезпечення при вибутті у відпустку виплачується допомога на оздоровлення в такому ж розмірі;
• додаткові відпустки (для навчання, творчі, соціальні, інші згідно закону);
• право на отримання безкоштовного житла;
• право на пенсію після 25 років вислуги.

ПОРЯДОК ВІДБОРУ КАНДИДАТІВ НА ВІЙСЬКОВУ

СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ:
Процедура відбору громадян для прийняття на військову службу за контрактом передбачає:
- вивчення особистих якостей, установлення відповідності рівня їх освіти та професійної підготовки;
- організації медичного огляду;
- перевірки рівня фізичної підготовки;
- проведення заходів професійно-психологічного відбору;
- проведення спеціальної перевірки (у разі необхідності).

ХТО МОЖЕ СТАТИ КОНТРАКТНИКОМ:
- громадяни призивного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту і не проходили строкової військової служби;
- військовозобов’язані, а також жінки, які не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною освітою та спеціальною підготовкою;
- військовослужбовці, які проходять строкову військову службу;
- військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Вік для прийняття кандидатів на військову службу за контрактом на посади рядового, сержантського та старшинського складу становить від 18 до 40 років.

Всі бажаючі пройти відбір і спробувати військову службу в 72 ОМБР, можуть звертатися до Чутівського РВК, що знаходиться за адресою:

смт Чутове, вул. Центральна, 6 та за телефоном (05347) 9-11-76.

 

 агітаційна інформація стосовно служби на контракті у 72-гій ОМБР (ЗАВАНТАЖИТИ).

 

_________________________

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

У полі особливої уваги

 

Міжнародний день людей з інвалідністю – є суспільно значущою подією, що об'єднує всіх небайдужих громадян до проблем своїх співвітчизників, які опинилися в непростих життєвих ситуаціях.

Держава в особі Фонду соціального страхування України взяла на себе зобов’язання щодо проведення профілактичних заходів зі створення безпечних умов праці, матеріального забезпечення потерпілих від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Одним із важливих напрямів діяльності робочих органів виконавчої дирекції Фонду та їх відділень спільно з територіальними органами державної влади й місцевого самоврядування є турбота про осіб, які в результаті отриманих під час трудової діяльності травм або професійних захворювань стали інвалідами праці.

В умовах непростої економічної ситуації Полтавське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (далі – відділення), дотримуючись вимог законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, опікується профілактикою нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що є невід’ємною частиною комплексу заходів, спрямованих на захист людини праці.

Станом на 01 грудня 2018 року на обліку в відділенні перебувало 259 осіб з інвалідністю, та 210 потерпілих, які мають ступінь втрати працездатності без інвалідності.

04 грудня 2018 року фахівцями відділення в урочистій атмосфері було врученo взуття потерпілим на виробництві Володимиру Ластовіну, Миколі Паську, Михайлу Курмазу, Володимиру Килюшику. Під час організованої зустрічі працівники відділення розповіли запрошеним про особливості надання за рахунок коштів Фонду матеріального забезпечення страхових виплат та соціальних послуг.

Загальна сума коштів, витрачених відділенням на соціальну та медичну реабілітацію з початку року склала 716789,57 грн. Цей напрямок діяльності відділення передбачає фінансування медичної та соціальної допомоги, що включає витрати Фонду на додаткове харчування, придбання ліків, спеціальний медичний, постійний сторонній догляд, побутове обслуговування, протезування, медичну реабілітацію, санаторно-курортне лікування, придбання спеціальних засобів пересування, якщо потребу в них визначено висновками МСЕК та індивідуальною програмою реабілітації осіб з інвалідністю (у разі її складення). Цьогоріч 17 осіб з інвалідністю, що перебувають на обліку в відділенні, були оздоровлені в санаторно- курортних закладах на загальну суму 237 тис. грн.

         Кожного року в рамках заходів, присвячених Міжнародному дню людей з інвалідністю, фахівці відділення відвідують потерпілих за місцем проживання. Так, 03 грудня 2018 року начальник відділення Василь Артамонов і страховий експерт з охорони праці Анатолій Грубич завітали до особи з інвалідністю І групи Олександра Рильського з метою вивчення його умов життя та соціально-побутових проблем. Зустрілися як давні друзі, поспілкувалися на доброзичливій, позитивній ноті.

       У разі настання страхового випадку відділення, в порядку  встановленому законодавством, здійснює такі виплати:

1) допомогу в зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення групи інвалідності;

2) одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності потерпілого;

3) щомісячну грошову суму в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;

4) виплату потерпілому в розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу роботу;

5) одноразову допомогу в разі смерті потерпілого;

6) щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;

7) витрати на поховання потерпілого.

У разі стійкої втрати професійної працездатності, встановленої МСЕК, Фонд соціального страхування  проводить одноразову страхову виплату потерпілому, розмір якої визначається відповідно до ступеня втрати професійної працездатності, виходячи з 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права потерпілого на страхову виплату.

Сума щомісячної страхової виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячного заробітку, що потерпілий мав до ушкодження здоров’я. Вона не повинна перевищувати середньомісячного заробітку, що потерпілий мав до ушкодження здоров’я.

Допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю виплачується в розмірі 100 відсотків середнього заробітку (оподатковуваного доходу). При цьому перші п’ять днів тимчасової непрацездатності оплачуються власником або уповноваженим ним органом за рахунок коштів підприємства, установи, організації.

 Актуальним на сьогоднішній день для працівників відділення залишається питанням продовження страхових виплат особам з інвалідністю від трудового каліцтва чи професійного захворювання,  які отримали ушкодження здоров’я, працюючи на підприємствах розташованих на територіях Донецької та Луганської областей. Потерпілі, які отримували виплати в відділеннях Фонду за місцем постійного проживання в цих областях, мають змогу звернутися до відділення за місцем тимчасового проживання та продовжити одержувати страхові виплати.

              Переймаючись буденними проблемами ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров'я і не тільки 3 грудня, а й протягом цілого року, ніколи не забувати про те, що поруч живуть співвітчизники, які потребують нашого розуміння, допомоги й уваги.

 

Начальник Полтавського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області

Василь Артамонов

_______________________________________________________

Чи приведені на вашому підприємстві записи в трудових книжках працівників у відповідність до Класифікатора професій?

(роз'яснює начальник Полтавського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області Василь Артамонов)

  Загальновідомо, що внаслідок проведення розслідування нещасних випадків на виробництві, відповідно до вимог Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232, комісією з розслідування складаються акти за формою Н-5, а також, якщо випадок пов'язаний із виробництвом, – за формою Н-1. У разі складання зазначеної документації виникає необхідність визначення та занесення до цих актів відомостей щодо професії потерпілого. Професія, у свою чергу, повинна відповідати вимогам Національного класифікатора України ДК 003:2010.

  Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженим наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327, передбачається, що на підприємствах, в установах та організаціях записи про роботу вносять в установленому порядку до трудових книжок працівників відповідно до професійних назв робіт, зазначених у додатках А і Б.

  Водночас відповідно до вимог Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України і Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58 (далі – Інструкція), записи до трудової книжки про назву роботи, професії (посади), на яку прийнято працівника, вносяться відповідно до професійних назв робіт, зазначених у Класифікаторі професій.

  Найбільш поширеною помилкою роботодавців є неправильне зазначення посади, професії, за якою працівник приймається на роботу.

   Порядок виправлення неправильних чи неточних записів, внесених до трудової книжки, визначено п. 2.6, 2.8-2.10 Інструкції.

  У разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу виправлення здійснює роботодавець, який зробив відповідний запис. Якщо підприємство, що зробило неправильний або неточний запис, ліквідоване, відповідний запис робить правонаступник і засвідчує його печаткою та підписом, у разі відсутності правонаступника – вища організація, якій було підпорядковано підприємство, а в разі відсутності такої – державний архів в областях України.

  Виправлені відомості про роботу, переведення на іншу роботу, нагородження та заохочення тощо мають повністю відповідати оригіналу наказу або розпорядження.

  Пунктом 2.5 Інструкції передбачається, що з кожним записом, що вноситься до трудової книжки на підставі наказу (розпорядження) про призначення на роботу, переведення і звільнення, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний ознайомити працівника під підпис в особистій картці, в якій має повторюватися відповідний запис із трудової книжки (вкладиша).

  За частиною 3 ст. 32 КЗпП у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці в разі продовження роботи за тією самою спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад тощо – працівник має бути повідомлений не пізніше, ніж за два місяці.

  Враховуючи зазначене, приведення назви посади, професії у відповідність до Класифікатора професій не є зміною істотних умов праці, оскільки в цьому разі не змінюється зміст трудової функції за такою посадою і, відповідно, працівнику не потрібно повідомляти за два місяці про виправлення запису відомостей про роботу. Працівника потрібно ознайомити з новим записом у трудовій книжці.

 

Начальник Полтавського відділення

управління виконавчої дирекції Фонду

соціального страхування України

у Полтавській області                                                                                                    В. Артамонов

 

__________________________________________________

ОГОЛОШЕНО НАБІР КАНДИДАТІВ НА СЛУЖБУ
В НАЦІОНАЛЬНІЙ ПОЛІЦІЇ

Головне управління Національної поліції в Полтавській області проводить конкурсний відбір кандидатів на службу в поліції.

В Чутівському відділенні поліції відкрито вакансію: 
- на посаду поліцейського сектору реагування патрульної поліції.

Базові вимоги до кандидатів:
1. Наявність освіти: повна, загальна, середня.
2. Придатність до військової служби за станом здоров’я.
Увага! Наявність служби в Збройних силах необов’язкова!!!!!
3. Для поліцейського сектору реагування патрульної поліції наявність посвідчення водія категорії "В".
4. Відсутність офіцерського військового чи спеціального звання.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити анкету на сайті Головного управління Національної поліції в Полтавській області: pl.npu.gov.ua (перейти за посиланням «ВАКАНСІЇ» - https://nabir.np.gov.ua/ ), де також можна отримати всю необхідну інформацію щодо вимог до вакансії, перспектив та етапів конкурсного відбору. 
Телефони для довідок: 
(0532) 51-75-05, (050) 40-66-414.

Прийом анкет здійснюється в період з 20 вересня по 11 жовтня 2018 року!!!!

За роз’ясненнями з питань конкурсного відбору звертатися до кадрового забезпечення Чутівського відділення поліції за адресою: смт. Чутове, вул. Полтавський Шлях, 23 А, або за телефоном://05347/9-13-08, 0509405049, 0957133402

_____________________________________________________________________________

Правління Фонду соціального страхування України затвердило нову форму заяви-розрахунку

  Полтавське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області повідомляє страхувальників (роботодавців) , що з 1 жовтня 2018 року почне діяти нова форма заяви- розрахунку для надання матеріального забезпечення застрахованим особам та окремих виплат потерпілим на виробництві.

  19 липня 2018 року правління Фонду соціального страхування України затвердило новий Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв᾿язку з тимчасовою втратою працездатності та деяких виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі-Порядок).

  Згідно з прийнятим Порядком оформлена заява-розрахунок може бути передана роботодавцем і прийнята Фондом в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису (форма заяви-розрахунку наведена в додатку 1). Крім того, Фондом запроваджуються нові підходи до обслуговування страхувальників. Із цією метою робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюватимуть попередній контроль правильності нарахування виплат та у разі виявлення помилок надаватимуть рекомендації страхувальнику щодо їх усунення ще до фінансування виплат.

  Відповідно до прийнятого Порядку запроваджується система оперативного інформування роботодавцями про здійснення виплат найманим працівникам шляхом надання до робочого органу виконавчої дирекції Фонду повідомлення. Повідомлення може бути надіслане в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису чи листом з повідомленням або надано безпосередньо до робочого органу виконавчої дирекції Фонду чи його відділення за місцем знаходження (форма заяви-розрахунку наведена у додатку 2).

  Основною метою зазначених нормативних нововведень є запобігання затримці надання застрахованим особам матеріального забезпечення а також недопущення помилок роботодавців під час нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

  Полтавське відділення управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України у Полтавській області

Нова форма заяви-розрахунку ЗАВАНТАЖИТИ

___________________________________________________________________

«Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів інформує:

У відповідності до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» Фонд соціального захисту інвалідів та його територіальні відділення надають фінансову допомогу на безповоротній основі :

Особам з інвалідністю шляхом:

- оплати вартості навчання та перекваліфікації у навчальних закладах, центрах професійної реабілітації інвалідів для здобуття професії (особам з інвалідністю, яким індивідуальною програмою реабілітації визначено професійну реабілітацію та професійне навчання);

- передплати одного друкованого періодичного видання на рік на одну особу з інвалідністю (сім'ю осіб з інвалідністю), засновником (засновниками) якого є всеукраїнська громадська організація інвалідів (особам з інвалідністю I та II групи );

- оплати протезно-ортопедичним підприємствам вартості технічних засобів реабілітації ( для осіб з інвалідністю, яким індивідуальною програмою реабілітації визначено протезно-ортопедичні вироби підвищеної складності) .

Підприємствам, організаціям громадських організацій осіб з інвалідністю для:

- здійснення заходів щодо фізкультурно-спортивної реабілітації осіб з інвалідністю, створення умов для занять фізичною культурою і спортом (за поданням Національного комітету спорту інвалідів);

- технічного оснащення діючих робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю;

- створення на робочому місці особи з інвалідністю належних санітарно-гігієнічних, виробничих і технічних умов згідно з індивідуальною програмою реабілітації інваліда;

- технічного переоснащення виробництва з метою створення додаткових робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю;

Роботодавцям :

- надання дотації на створення спеціальних робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, які зареєстровані у державній службі зайнятості як безробітні;

- надання підприємствам, установам та організаціям, у тому числі підприємствам, організаціям громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичним особам, які використовують найману працю, цільової позики (на поворотній основі із строком повернення до трьох років) на створення робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю.

 

Більш детальну інформацію, бланки заяви, а такою юридичну консультацію можна отримати у Полтавському обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів за адресою : м. Полтава, вул. Європейська, 49 або за телефоном 56-36-23».

________________________________

БЕЗПЕКА НА ВИРОБНИЦТВІ – НЕ РАЗОВА АКЦІЯ!

  • польові роботи на аграрних підприємствах. Підходять до завершення роботи по збиранню ранніх зернових. І майже одночасно розпочато посів озимих культур. Це є специфікою сільськогосподарської галузі. Сьогоднішні технології виконання посівних робіт передбачають використання мінеральних добрив, протруювачів насіння та інших хімічних речовин, без яких не можливо отримати високі врожаї зернових культур. Для шкідливих хімічних речовин встановлено гранично допустимі концентрації в повітрі робочої зони і в атмосферному повітрі. Гранично допустимі концентрації шкідливих речовин у повітрі робочої зони – це такі концентрації, які при щоденній восьмигодинній дії на працюючих усього робочого стажу не викликають у них захворювань або відхилень у стані здоров’я, що виявляються сучасними обстеженнями, безпосередньо у процесі або у віддалені строки.

Безумовно працівники, які отримали, як професійне захворювання, так і виробничі травми соціально захищені та мають право на страхові виплати відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», але за дотриманням санітарно – гігієнічних правил повинен стежити власник підприємства. Суворе дотримання гранично – допустимих концентрацій хімічних речовин в повітрі робочої зони, а також рівнів шуму та вібрації інших шкідливих для здоров’я чинників дає змогу уникнути випадків професійних захворювань серед працівників сільського господарства.

Проводячи аналіз виробничого травматизму за минулі роки, працівники Полтавського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області прийшли до висновку, що найбільш травмонебезпечною галуззю за останні 7 років була і залишашається сільськогосподарська. Хоча за 1 півріччя поточного року кількість зареєстрованих випадків травмування працівників на аграрному виробництві зменшилася, але необхідно пам’ятати, що найбільш „травмонебезпечним” в минулому році був липень та серпень, під час проведення збирання кормових та зернових культур. Керівники підприємств, фермери повинні постійно дбати про знешкодження небезпечних ризиків, які можуть виникнути в період збирання врожаю 2018 року.

-->

Copyright MyCorp © 2019
Пошук
Календар
«  Лютий 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Архів записів
Друзі сайту
 
Зробити безкоштовний сайт з uCoz