Середа, 26.06.2019, 21:16

Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 156
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
 ОГОЛОШЕННЯ

 

Мінімізація виробничих ризиків - шлях до безпечної праці

Під таким гаслом відбулася нарада – семінар в Чаліському лісництві, яке є виробничим підрозділом Державного підприємства «Полтавське лісове господарство».

У нараді взяли участь працівники підприємства ДП «Полтавське лісове господарство»: провідний інженер з охорони праці - Максим Бездільний, головний інженер–В’ячеслав Рябцев, керівники лісництв та лісничі: Олександр Глушко, Юрій Бондаренко, Микола Рибаченко, Іван Кропивка, Олексій Солодкий, Павло Корсун; керівники виробничих підрозділів: Олексій Бондаренко, Олександр Романенко, Віталій Брюх та ін., а також начальник Полтавського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області Василь Артамонов, начальник відділу профілактики виробничого травматизму, головний страховий експерт управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області Оксана Щербак та страховий експерт з охорони праці – Анатолій Грубич. Крім того в цьому заході прийняли участь представники ПРМБО «Райагробуд».

Вивчення позитивного досвіду проведення профілактичної роботи по попередженню виробничих ризиків, набутого службою охорони праці ДП «Полтавське лісове господарство», та поширення його ПРМБО «Райагробуд» - основна ідея проведеного заходу.

Проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням, викликаних умовами праці – одне із головних завдань страхових експертів з охорони праці. Отже проведення подібних заходів.

Під час наради-семінару провідний інженер з охорони праці - Максим Бездільний ознайомив з позитивним досвідом профілактичної роботи на ДП «Полтавське лісове господарство». Набутий досвід в ДП «Полтавське лісове господарство» дав можливість покращити умови праці та значно зменшити виробничий травматизм - наголосив доповідач.

Розроблення і перегляд максимально деталізованих нормативних актів, формування комплексних організаційно-технічних заходів щодо забезпечення безпечних умов праці в першу чергу направлених на попередження травматизму, якісне проведення інструктажів, не формальне проведення навчання та перевірки знань працівникам підприємства, здійснення функцій контролю за виконанням працівниками посадових інструкцій, інструкцій з охорони праці на це спрямована робота служби охорони праці ДП «Полтавське лісове господарство». Відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці» підприємство дотримується :

  • пріоритетності життя й здоров'я працівників;

  • повної відповідальності керівника за створення належних, безпечних і здорових умов праці та навчання;

  • підвищення рівня безпеки на кожному робочому місці шляхом забезпечення контролю за їх оснащенням та організацією, роботою обладнання з метою створення безпечних та нешкідливих умов праці;

  • комплексного розв'язання завдань охорони праці, безпеки життєдіяльності на основі розроблених комплексних заходів з цих питань;

  • зацікавленості в безпечному протіканні виробничого процесу, гарних умовах праці, стану робочих місць, підвищенні ефективності функціонування СУОП;

  • відповідності заходів та засобів з охорони праці рівню потенційних небезпек на підприємстві та фактичному стану умов праці;

  • проведення якісного навчання з питань охорони праці, інструктажів з працівниками, професійної підготовки і підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності;

  • співпраці з представниками Управління Держпраці у Полтавській області, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавські області, ДСНС України.

На підприємстві діє система управління охороною праці (далі – СУОП), розроблена відповідно до «Рекомендацій щодо побудови, впровадження та удосконалення системи управління охороною праці», затверджених Головою Держгірпромнагляду від 07 лютого 2008 р., затверджена та введена в дію наказом директора Полтавського відділення управління виконавчої дирекції № 11 від 03.01.2019 року. Діють затверджені також і складові системи управління охороною праці – положення, інструкції з охорони праці та інші нормативно-правові документи з охорони праці.

Досвід роботи з профілактики виробничих ризиків на підприємстві важливий в частині впровадження та підтримання СУОП в стані ефективного функціонування на інших підприємствах Полтавської області.

Особливо було звернуто увагу на запровадження триступеневого адміністративно-громадського контролю за охороною праці на виробництві, з обов’язковим наданням оперативного звіту майстрами та начальниками цехів.

Працівники підприємства вчасно забезпечуються спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту згідно відповідних норм. На підприємстві своєчасно проводиться атестація робочих місць, попередні та періодичні медичні огляди працівників певних категорій згідно вимог наказу МОЗ України від 21.05.2017 року №246.

Результатом проведеної роботи щодо безпеки праці є відсутність випадків виробничого травматизму за останні 5 років.

Начальник відділу профілактики виробничого травматизму, головний страховий експерт управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області Оксана Щербак, в своєму виступі в першу чергу звернула увагу на той факт, що Полтавська область займає не останнє місце по рівню виробничого травматизму. Далі зауважила, що необхідно більше приділяти уваги «вузьким місцям» з охорони праці: своєчасно та якісно проводити навчання та інструктажі з охорони праці, а не формально. Забепечувати якісним спецодягом та засобами індивідувального захисті тощо.

Слід пам’ятати, що стан безпеки праці залишається на не достатньому рівні. Тому потрібно враховувати всі головні аспекти, від яких залежить рівень безпеки працівників. Далі доповідач зауважила, що не випадково цей захід проводиться в Кабінеті шкільного лісництва, який є унікальним і можливо єдиним існуючим місцем проведення освітніх заходів з підростаючим поколінням. Такі заняття прививають дітям потребу до участі в лісних роботах (насадження, збирання насіння, охорона від пожеж тощо), бо життєвий шлях кожного з нас починається зі шкільних років. З цієї причини для привернення уваги суспільства і влади до існуючих проблем охорони праці в Україні проводиться загальнодержавний конкурс дитячого малюнка «Охорона праці – очима дітей 2019». Конкурс є частиною загальнодержавних заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні в 2019 році.

Начальник Полтавського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області Василь Артамонов під час свого виступу наголосив, що останнім часом збільшилася кількість виданих лікувально – профілактичними закладами листків непрацездатності, що свідчить про зростання в регіоні рівня захворюваності. Важливо, що основою ефективного функціонування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування є правомірність їх видачі та продовження. Саме тому, від раціонального використання коштів, залежить стабільність Фонду соціального страхування України. Таким чином одним з напрямків робочих органів Фонду є контроль за обрунтаваністю видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, попередження випадків підроблення, фальсифікації та не правомірної видачі листків непрацездатності.

Виступаючі, які прийняли участь в обговоренні, піднятих питань звертали увагу не недоліки в професійно - технічному навчанні, а це викликає незапезпечеість кваліфікованими кадрами і як наслідок збільшення ймовірності виникнення травмонебезпечних ситуацій.

Підсумком наради стало висловлення загальної думки про необхідність впровадження триступінчатого контролю за станом охорони праці, як однієї з умов мінімізації виробничих ризиків, на підприємствах, особливо на тих де виконуються роботи підвищеної небезпеки.

Було вирішено позитивний досвід профілактичної роботи по ДП «Полтавське лісове господарство» поширити на ПРМБО «Райагробуд». Надані зразки документів з охорони праці (положення, інструкції з охорони праці по професіям та видам робіт та ін.) та надана методична допомога в організації пропаганди безпечних методів праці серед працівників підприємства.

 

 

Начальник Полтавського відділення

управління виконавчої дирекції Фонду

соціального страхування України

у Полтавській області

Василь Артамонов

_______________________________________________________________________________________

«Безпечне та здорове майбутнє праці»

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 «Про День охорони праці» в Україні щороку 28 квітня відзначають День охорони праці.

   У 2019 році Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці».

   Фонд соціального страхування України підтримує визнання міжнародної спільноти, що здорові та безпечні умови праці – це стратегічне завдання, яке стоїть перед державою та бізнесом.

   З метою створення національної системи запобігання виробничим ризикам для забезпечення ефективної реалізації права працівників на безпечні та здорові умови праці розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.12.2018 № 989-р схвалено Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні та затверджено план заходів щодо її реалізації шляхом впровадження на законодавчому рівні ризикоорієнтованого підходу у сфері безпеки та гігієни праці.

  Реалізація Концепції забезпечить розроблення механізму формування та функціонування дієвої системи запобігання виробничим ризикам і заохочення до створення безпечних і здорових умов праці, яка ґрунтується на принципах усунення небезпек, оцінювання, контролю та управління ризиками, що сприятиме зниженню рівня та зменшенню частоти виробничого травматизму, аварій та професійних захворювань.

  Формуванню національної культури безпеки та гігієни праці також вважається очікуваним результатом Концепції реформування системи управління охороною праці в Україні.

   Національна культура – це визнання права на безпечні і здорові умови праці на всіх рівнях, коли держава, роботодавці і працівники активно беруть участь у забезпеченні безпечного і нешкідливого для здоров’я виробничого середовища, і коли найбільший пріоритет віддається принципу профілактики.

  Фонд соціального страхування України реалізує завдання загальнообов’язкового державного страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання шляхом проведення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованих, викликаних умовами праці.

   Фонд дійсно є тим інститутом, який наполегливо, крок за кроком, з року в рік, через використання інструментів профілактики, впливає на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці, та на підвищення рівня культури безпечної праці.

   Варто зазначити, що проведення Дня охорони праці дає змогу додатково акцентувати увагу роботодавців на стан охорони праці підприємств, установ та організацій; створення належних, безпечних і нешкідливих умов праці, що призведе до зниження виробничого травматизму та професійних захворювань на виробництві.

  Звертаюся до всіх роботодавців, працівників, громадськості: «Дбайте про «Безпечне та здорове майбутнє праці!».

 

Начальник Полтавського відділення

управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України

у Полтавській області

Василь Артамонов

__________________________________________

БЕЗПЕЧНІ УМОВИ ПРАЦІ –

БЕЗЗАПЕРЕЧНЕ ПРАВО ПРАЦІВНИКА

 

  Виробничий травматизм потребує особливої уваги, оскільки за його показниками оцінюється загальний рівень професійних ризиків на виробництві.

  Зареєстровані нещасні випадки, що мали місце в 2018 році на підприємствах Полтавського, Чутівського, Карлівського та Машівського районів, унаслідок яких працівники отримали травми різного ступеня тяжкості, у тому числі зі смертельними наслідками, спонукають Полтавське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області вкотре звернути увагу роботодавців на створення для найманих працівників безпечних та здорових умов праці.

   Загальновідомо, що прикриваючись фінансово-економічною кризою і відсутністю коштів, чимало керівників підприємств не виконують у належних обсягах заходи щодо поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.

  • кількість працівників нині практично позбавлена права на безпечні та нешкідливі умови праці, цільове медичне обслуговування, пільги й компенсації за важкі та шкідливі умови праці через недбалість та безвідповідальне ставлення до своїх обов’язків деяких керівників підприємств.

   Однією з причин високого рівня виробничого травматизму є не лише незадовільні умови праці, а й формальне проведення періодичних медичних оглядів.

  Особливе занепокоєння викликає виробничий травматизм зі смертельними наслідками, показник якого за 2018 рік зріс на підприємствах, які зареєстровані у Полтавському відділенні. Минулий рік відзначився зростанням травматизму в аграрному секторі – 9 випадків (у тому числі 1 – зі смертельним наслідком) із загальної кількості травмованих осіб – 23.

   Почастішали випадки раптової смерті на робочому місці. Матеріали роботи спеціальних комісій з розслідування цих випадків свідчать, що основною їх причиною є захворювання серцево-судинної системи. Проте, працівники, що загинули, щорічно проходили періодичні медичні огляди (відповідно до вимог наказу МОЗ України від 21.05.2017 № 246), перебували на диспансерному обліку в медичних установах і визначалися лікарями такими, що придатні для виконання своїх професійних обов’язків. Виникає питання щодо якості проведених медичних оглядів.

   Не останнє місце в попередженні травмування працівників під час виконання трудових обов’язків має атестація робочих місць за умовами праці, під час якої проводяться лабораторні дослідження виробничого середовища.

  Проводиться атестація відповідно до постанови КМУ від 01.08.1992 № 442 зі змінами та доповненнями, внесеними постаново КМУ від 05.10.2016 № 741, що визначає організацію роботи з проведення атестації робочих місць, оцінку умов праці та реалізацію прав працівників на пільги й компенсації залежно від шкідливих та небезпечних виробничих факторів.

  Результати атестації за умовами праці є основою для вирішення питань надання пенсій за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», інших пільг та компенсацій, а також для розроблення й реалізації організаційних, технічних, економічних та соціальних заходів Колективного договору щодо поліпшення умов трудової діяльності.

  Атестація проводиться на підприємствах, в організаціях, установах незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров'я працівників.

  Розпочалися польові роботи на сільськогосподарських підприємствах і безпека праці має стати пріоритетом як для керівного складу, так і для рядових працівників. Нехтування вимог правил безпеки збільшує ризик виникнення нещасних випадків та професійних захворювань.

  Шановні роботодавці, фермери, дбайте про здоров’я ваших працівників, спрямовуйте всі свої зусилля на створення безпечних і нешкідливих умов праці на кожному робочому місці.

  Шановні працівники, бережіть своє життя та здоров’я – неухильно виконуйте вимоги інструкцій з охорони праці. Пам’ятайте, що невиконання правил охорони праці призводить до сумних наслідків – травмування і навіть до загибелі.

  Звертаюся до всіх роботодавців сільськогосподарського виробництва, у тому числі фермерів, які використовують найману працю, із закликом до виконання вимоги ст. 18 Закону України «Про охорону праці», «Типового положення про Порядок проведення навчання й перевірки знань з питань охорони праці» зі змінами, внесеними наказом Мінсоцполітики України № 140 від 30.01.2017, провести з працівниками навчання з питань охорони праці, медичні огляди з метою попередження випадків виробничого травматизму.

 

Начальник Полтавського відділення

управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України

у Полтавській області

Василь Артамонов

__________________________________________

БЕЗПЕЧНІ УМОВИ ПРАЦІ –

БЕЗЗАПЕРЕЧНЕ ПРАВО ПРАЦІВНИКА

   Виробничий травматизм потребує особливої уваги, оскільки за його показниками оцінюється загальний рівень професійних ризиків на виробництві.

   Зареєстровані нещасні випадки, що мали місце в 2018 році на підприємствах Полтавського, Чутівського, Карлівського та Машівського районів, унаслідок яких працівники отримали травми різного ступеня тяжкості, у тому числі зі смертельними наслідками, спонукають Полтавське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області вкотре звернути увагу роботодавців на створення для найманих працівників безпечних та здорових умов праці.

   Загальновідомо, що прикриваючись фінансово-економічною кризою і відсутністю коштів, чимало керівників підприємств не виконують у належних обсягах заходи щодо поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.

  • кількість працівників нині практично позбавлена права на безпечні та нешкідливі умови праці, цільове медичне обслуговування, пільги й компенсації за важкі та шкідливі умови праці через недбалість та безвідповідальне ставлення до своїх обов’язків деяких керівників підприємств.

  Однією з причин високого рівня виробничого травматизму є не лише незадовільні умови праці, а й формальне проведення періодичних медичних оглядів.

   Особливе занепокоєння викликає виробничий травматизм зі смертельними наслідками, показник якого за 2018 рік зріс на підприємствах, які зареєстровані у Полтавському відділенні. Минулий рік відзначився зростанням травматизму в аграрному секторі – 9 випадків (у тому числі 1 – зі смертельним наслідком) із загальної кількості травмованих осіб – 23.

   Почастішали випадки раптової смерті на робочому місці. Матеріали роботи спеціальних комісій з розслідування цих випадків свідчать, що основною їх причиною є захворювання серцево-судинної системи. Проте, працівники, що загинули, щорічно проходили періодичні медичні огляди (відповідно до вимог наказу МОЗ України від 21.05.2017 № 246), перебували на диспансерному обліку в медичних установах і визначалися лікарями такими, що придатні для виконання своїх професійних обов’язків. Виникає питання щодо якості проведених медичних оглядів.

   Не останнє місце в попередженні травмування працівників під час виконання трудових обов’язків має атестація робочих місць за умовами праці, під час якої проводяться лабораторні дослідження виробничого середовища.

  Проводиться атестація відповідно до постанови КМУ від 01.08.1992 № 442 зі змінами та доповненнями, внесеними постаново КМУ від 05.10.2016 № 741, що визначає організацію роботи з проведення атестації робочих місць, оцінку умов праці та реалізацію прав працівників на пільги й компенсації залежно від шкідливих та небезпечних виробничих факторів.

  Результати атестації за умовами праці є основою для вирішення питань надання пенсій за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», інших пільг та компенсацій, а також для розроблення й реалізації організаційних, технічних, економічних та соціальних заходів Колективного договору щодо поліпшення умов трудової діяльності.

   Атестація проводиться на підприємствах, в організаціях, установах незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров'я працівників.

   Незабаром розпочинаються польові роботи на сільськогосподарських підприємствах і безпека праці має стати пріоритетом як для керівного складу, так і для рядових працівників. Нехтування вимог правил безпеки збільшує ризик виникнення нещасних випадків та професійних захворювань.

   Шановні роботодавці, фермери, дбайте про здоров’я ваших працівників, спрямовуйте всі свої зусилля на створення безпечних і нешкідливих умов праці на кожному робочому місці.

   Шановні працівники, бережіть своє життя та здоров’я – неухильно виконуйте вимоги інструкцій з охорони праці. Пам’ятайте, що невиконання правил охорони праці призводить до сумних наслідків – травмування і навіть до загибелі.

   Звертаюся до всіх роботодавців сільськогосподарського виробництва, у тому числі фермерів, які використовують найману працю, із закликом до виконання вимоги ст. 18 Закону України «Про охорону праці», «Типового положення про Порядок проведення навчання й перевірки знань з питань охорони праці» зі змінами, внесеними наказом Мінсоцполітики України № 140 від 30.01.2017, провести з працівниками навчання з питань охорони праці, медичні огляди з метою попередження випадків виробничого травматизму.

Начальник Полтавського відділення

управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України

у Полтавській області

Василь Артамонов

 

_________________________________________________

ПРОФІЛАКТИЧНІ МЕДОГЛЯДИ – ЦЕ НЕОБХІДНІСТЬ

    На підприємствах агропромислового сектору в зимовий період відбувається сезонне зниження виробничого напруження. Цей час необхідно використати для проведення профілактичних медоглядів працівників.

  Медичний огляд працівників має на меті визначення стану їх здоров’я, зокрема, можливості виконання ними певних трудових обов’язків, своєчасного виявлення гострих чи хронічних професійних захворювань, встановлення в разі необхідності медичних протипоказань щодо здійснення окремих видів робіт. У кінцевому результаті це дає змогу попередити професійні захворювання та виробничий травматизм, який може бути викликаний погіршенням стану здоров’я працівників.

  Відповідно до ст.169 Кодексу законів про працю України та ст. 17 Закону України “Про охорону праці” роботодавець зобов’язаний за свої кошти організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичного (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників. Роботодавець відповідає за організацію, своєчасність проходження працівниками медичного огляду.

  Обов’язкове проведення медичного огляду встановлено нормами санітарного та трудового законодавства. Чинним законодавством України передбачено перелік робіт та шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища й трудового процесу, при роботі з якими є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників (Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій затверджений наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246).

Медичні огляди є обов’язковими лише для певних категорій працівників, а саме:

- осіб, що перебувають у контакті з хворими на особливо небезпечні інфекційні хвороби, або які є бактеріоносіями збудників цих хвороб;

- працівників, зайнятих на важких роботах;

- працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці;

- працівників, зайнятих на роботах, де існує потреба в професійному доборі;

- осіб віком до 21 року.

Роботодавець, для якого чинним законодавством з охорони праці передбачене обов’язкове проведення медичного огляду для працівників, повинен:

1) організувати лабораторні дослідження умов праці з визначенням шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища та трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників;

2) визначити категорії працівників, що підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, та подати ці дані до органів Держпраці;

3) визначити список працівників, яким необхідно пройти медогляди;

4) визначити медичний заклад, який проводить медогляди.

Роботодавець несе відповідальність за непроведення обов’язкового медичного огляду, якщо це порушує:

норми санітарного законодавства;

норми законодавства про охорону праці.

Отже, роботодавець зобов’язаний проводити медичний огляд певних категорій працівників. Відповідно, рівень дієвості системи управління охороною праці на підприємстві визначається у тому числі за своєчасністю проведення медичних оглядів працівників. Це є один з вагомих профілактичних заходів із попередження виробничого травматизму та професійних захворювань. Тому завжди слід пам’ятати, що уникнення від проведення медогляду в обов’язкових випадках тягне за собою відповідальність роботода

Copyright MyCorp © 2019
Пошук
Календар
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Архів записів
Друзі сайту
КНП  
Зробити безкоштовний сайт з uCoz