Вівторок, 19.03.2024, 06:04

Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 178
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
 ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ у ПОЛТАВСЬКІЙ області

 

Про розслідування нещасних випадків в умовах запровадження карантинних заходів.

     До відома комісій підприємств з розслідування нещасних випадків та/або гострих професійних захворювань (отруєнь).

    Державна служба України з питань праці на виконання абзацу другого пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» щодо своєчасного і повного проведення профілактичних і протиепідемічних заходів, у разі проведення спеціальних розслідувань нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань  та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2020 №337 (далі-Порядок), до закінчення карантину рекомендує:

- проводити розподіл обов᾿язків членів комісій з урахуванням обмеження контактного спілкування між членами комісії та особами, що можуть бути залучені до розслідування нещасного випадку, зокрема, делегувати представникам роботодавця тих обов᾿язків комісії визначених пунктом 33 Порядку, необхідність виконання яких передбачає перебування членів комісії на території суб᾿єкта господарювання;

- опитування свідків, зустріч з потерпілими, членами його сім᾿ї або уповноваженою ним (ними) особою, проводити обмеженим складом членів комісії (один-два), в разі необхідності засідання комісії проводити обмеженим складом з додержанням вимоги кворуму, та з використанням конференц-зв᾿язку і інших сучасних засобів зв᾿язку;

- виконувати ішші обов᾿язки комісії, визначені пунктом 33 Порядку, та здійснювати документальне оформлення матеріалів розслідування з урахуванням обмежень, пов᾿язаних із запровадженням карантинних заходів.

    Водночас, з метою контролю за своєчасністю та об᾿єктивністю проведення розслідувань нещасних випадків та/або гострих професійних захворювань (отруєнь), аварій, підготовкою матеріалів розслідування, посадовим особам територіальних органів Держпраці рекомендовано

 використовувати повноваження відповідно до чинного законодавства, зокрема, передбачені пунктами 54-58 Порядку.

 

_________________________________________________________________________________________________________

ПРОФІЛАКТИЧНІ МЕДОГЛЯДИ – ЦЕ НЕОБХІДНІСТЬ

На підприємствах агропромислового сектору в зимовий період відбувається сезонне зниження виробничого напруження. Цей час необхідно використати для проведення профілактичних медоглядів працівників.

Медичний огляд працівників має на меті визначення стану їх здоров’я, зокрема, можливості виконання ними певних трудових обов’язків, своєчасного виявлення гострих чи хронічних професійних захворювань, встановлення в разі необхідності медичних протипоказань щодо здійснення окремих видів робіт. У кінцевому результаті це дає змогу попередити професійні захворювання та виробничий травматизм, який може бути викликаний погіршенням стану здоров’я працівників.

Відповідно до ст.169 Кодексу законів про працю України та ст. 17 Закону України “Про охорону праці” роботодавець зобов’язаний за свої кошти організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичного (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників. Роботодавець відповідає за організацію, своєчасність проходження працівниками медичного огляду.

Обов’язкове проведення медичного огляду встановлено нормами санітарного та трудового законодавства. Чинним законодавством України передбачено перелік робіт та шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища й трудового процесу, при роботі з якими є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників (Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій затверджений наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246).

Медичні огляди є обов’язковими лише для певних категорій працівників, а саме:

- осіб, що перебувають у контакті з хворими на особливо небезпечні інфекційні хвороби, або які є бактеріоносіями збудників цих хвороб;

- працівників, зайнятих на важких роботах;

- працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці;

- працівників, зайнятих на роботах, де існує потреба в професійному доборі;

- осіб віком до 21 року.

Роботодавець, для якого чинним законодавством з охорони праці передбачене обов’язкове проведення медичного огляду для працівників, повинен:

1) організувати лабораторні дослідження умов праці з визначенням шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища та трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників;

2) визначити категорії працівників, що підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, та подати ці дані до органів Держпраці;

3) визначити список працівників, яким необхідно пройти медогляди;

4) визначити медичний заклад, який проводить медогляди.

Роботодавець несе відповідальність за непроведення обов’язкового медичного огляду, якщо це порушує:

• норми санітарного законодавства;

• норми законодавства про охорону праці.

        Отже, роботодавець зобов’язаний проводити медичний огляд певних категорій працівників. Відповідно, рівень дієвості системи управління охороною праці на підприємстві визначається у тому числі за своєчасністю проведення медичних оглядів працівників. Це є один з вагомих профілактичних заходів із попередження виробничого травматизму та професійних захворювань. Тому завжди слід пам’ятати, що уникнення від проведення медогляду в обов’язкових випадках тягне за собою відповідальність роботодавця незалежно від галузевої належності та форми власності підприємства.

 

Начальник Полтавського відділення

управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України

у Полтавській області

Василь Артамонов

_______________________________________________________________________________________________

ПРО СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДБАЄМО СПІЛЬНО

На базі КНП “Полтавська центральна районна лікарня” Полтавської районної ради проведено консультативну нараду

23 січня 2020 року головний спеціаліст відділу медичних та соціальних послуг управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області Ольга Козіонова спільно з начальником Полтавського відділення управління Василем Артамоновим провели виробничу консультативну нараду з лікарським складом КНП “Полтавська центральна районна лікарня” Полтавської районної ради.

Темою організованого заходу було обговорення особливостей організації лікування та оформлення документації для забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання лікарськими засобами й виробами медичного призначення.

Під час виступу Ольга Козіонова звернула увагу лікарів на специфіку оформлення висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, що є підставою для фінансування Фондом соціального страхування України витрат на надання потерпілим на виробництві медичної допомоги в амбулаторних та стаціонарних умовах, медичної реабілітації. Також доповідачка наголосила на важливості своєчасного та правильного заповнення лікарями листів-призначень та виписок з медичної карти амбулаторного хворого.

У ході наради її учасники обговорили механізми організації стаціонарного, амбулаторного, первинного, відновлюваного та планового лікування потерпілих на виробництві.

Наприкінці виступу Ольга Козіонова зауважила на тому, що цілеспрямоване своєчасне та ефективне лікування потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання великою мірою залежить від співпраці й взаєморозуміння між фахівцями лікувально-профілактичних закладів та Фонду соціального страхування України. Лише спільними зусиллями сторін вдасться забезпечити належний соціальний захист застрахованих осіб та потерпілих на виробництві та не допустити нецільового використання коштів Фонду соціального страхування України.

 

Начальник Полтавського відділення

управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України

у Полтавській області

Василь Артамонов

Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту
КНП  
Зробити безкоштовний сайт з uCoz